ETV Workshop – Területi Innovációs Platform & KÖVET Egyesület

ETV Workshop – Területi Innovációs Platform a Zöld Innovációért

Szeretettel várunk minden érdeklődőt a KÖVET Egyesület, a Pannon Egyetem és a Miskolci Egyetem közös szervezésében megvalósuló eseményen. A rendezvényen bemutatkozik a Területi Innovációs Platform és a KÖVET Egyesület, a fókuszban pedig az ETV – Környezeti Technológia Hitelesítési Rendszer áll majd. A délelőtt folyamán előadásokra, délután pedig kötetlenebb beszélgetésre lesz lehetőség az ETV-ről.

Időpont: 2024.06.25. 10:00-14:00
Helyszín: Miskolci Egyetem, Fintelligence terem, A/4 épület 3. emelet, 350.üvegterem, 3515 Miskolc-Egyetemváros

Program:

• 10:00 – 10:15 KÖVET Egyesület bemutatkozás
    Előadó: Herner Katalin, ügyvezető igazgató, KÖVET Egyesület a Fenntartható Gazdaságért
  • 10:15 – 10:45 TIP és Miskolci Egyetem bemutatkozás
  • 10:45 – 11:45 Az ETV – Környezeti Hitelesítési Rendszer bemutatása
  • 11:45 – Ebédszünet
  • 12:30 – 14:00 ETV Workshop – interaktív beszélgetés az érdeklődőkkel
    Téma: Az ETV szerepe a zöld innovációban

ETV rövid ismertetése, előadás témája:

A LIFEproETV projekt, 2019-ben kezdődött lengyel konzorciumi vezetővel, és 4 másik partnerrel (olasz, spanyol, szlovén, francia).  Mint KÖVET Egyesület azért csatlakoztunk a projekthez, mert úgy gondoljuk, hogy az ETV mint önkéntes hitelesítési rendszer sokat segíthet a magyarországi zöld át állásban. Az ETV az ISO 14034-es szabványon alapul, külső hitelesítő szerv segítségével vizsgálja meg egy adott technológia környezeti paramétereit. Amennyiben a laboratóriumi vizsgálat igazolja, hogy a technológia a kategóriájában a legalacsonyabb környezeti hatással rendelkezik úgy megkapja az ETV minősítést. Az ETV minősítés segít hitelesen igazolni mind a piac mind a vásárlók felé, hogy a „zöld állítások” valóban igazak.

A KÖVET Egyesület szerepe a LIFEproETV projektben, hogy minél több vállalathoz eljuttassa az ETV-ről készült információs anyagot, és népszerűsítse az ETV hitelesítést.

Regisztráció:
Regisztrációs hivatkozás