- A kifejlesztett kompozit több mint 50%-ban műanyaghulladékból áll.
- A recept egyedi igényeknek megfelelően továbbfejleszthető.
- A kompozitban lévő szervetlen fázis elnyeli a CO2-t, amely beépül az anyag szerkezetébe, megerősítve azt és a termék szilárdsága így folyamatosan növekszik.
- Házon belül kifejlesztett és szabadalmaztatás alatt áll.
Számítógépes Molekuláris Tervezés Kutatócsoport és Poliuretán Kutató Laboratórium
Két kutatási egységben dolgozunk, a Számítógépes Molekuláris Tervezés (CoMoDe) Kutatócsoportban és a Poliuretán Kutató Laboratóriumban (PUR Lab). Mindkettő a Miskolci Egyetem Kémiai Intézetéhez és a Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központhoz tartozik.
- A CoMoDe egy interdiszciplináris kutatócsoport, amely a kémia, a fizika és a biológia határterületein dolgozik, és célja környezetbarát anyagok tervezése számítógépes kémiai módszerek segítségével.
- A PUR Lab együttműködik ipari partnerekkel (pl. MOL, Wanhua-BorsodChem), de tevékenységei túlmutatnak az ipari igényeken, és magukban foglalják az új poliuretánok fejlesztését (a számítógépes modellektől a szintézisig), a termékoptimalizálást, a szintetikus eljárások fejlesztését és finomítását, valamint a PUR-kémia területén végzett valamennyi alap- és célzott kutatást.
Íme néhány példa kutatás-fejlesztési tevékenységünk illusztrálásra:
BrickoPlast:
AgroPlast:
- A kifejlesztett kompozit több mint 50%-ban műanyaghulladékból és több mint 10%-ban építési hulladékból készül.
- A terméket kioldódásgátlóval és növényi immunerősítő tápanyaggal vontuk be, amely a talajban feloldódik, és öntözéskor táplálja a növényt, erősítve annak immunrendszerét.
- A termék képes bármilyen műanyaghulladékot megkötni és új életet táplálni.